נוף איילון
נוף איילון
חסר רכיב

דף מידע שבת פרשת שופטים תש"ף

20/08/2020

משולחן המזכירות

 

דרוש רכז נוער בנים!

ליישוב נוף איילון דרוש רכז נוער בנים לכיתות ט'-י"ב להיקף של 50% משרה.

דרישות התפקיד:

ראש גדול, יכולת להוביל ולהניע, פניות ורצון לעבודה עם נוער. ניסיון בעבודה עם נוער יתרון.

להגשת מועמדות אנא שלחו הודעה או דוא"ל לצופיה, רכזת תחום הנוער או לרות, רכזת הקהילה.

 

קהילה בפעולה

 

תפילת נשים בזום

היום, יום חמישי ל' במנחם-אב בשעה 21:00, תהיה תפילת הנשים השבועית ולפניה שיעור שימסור הרב עופר אונגר. להצטרפות לחצו כאן.

מפגש ושיח עם הרב גדעון בנימין

מחר, יום שישי א' באלול בשעה 16:00, יהיה מפגש-שיח שבועי עם הרב גדעון בנימין שליט"א בזום. להצטרפות לחצו כאן.

'משכני אחריך' – דואט בתורה ובשירה

מופע אלול עם רחלי פרנקל ויעל קבסה יהיה בע"ה ביום חמישי ז' באלול (27/8), בשעה 20:30 בדשא שליד המזכירות | האירוע יתנהל כפוף לאישור משרד התרבות והנחיות משרד הבריאות | ההרשמה חובה | דמי הכניסה מיועדים לכיסוי ההוצאות והיתר – תרומה לבית איתנים | לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן.

קונים מקומי

תוכנית קונים מקומי שואפת לעודד את תושבי נוף איילון לצרוך שירותים מבעלי עסקים ונותני שירות מקומיים ובכך לסייע להם לעבור את תקופת הקורונה בשלום.

אתם בעלי עסק הפועל בנוף איילון? את/ה נותני שירות כלשהו?

נשמח שתמלאו את השאלון שבקישור כדי שכולם ידעו שאתם קיימים ובהמשך ירכשו את שירותיכם.

חזקים ביחד - מנצחים את הקורונה!

סיירת בידוד יישובית

התבשרתם שעליכם להיכנס לבידוד? מלאו את הטופס שבקישור בלחיצה כאן כדי שנדע על כך ונוכל להתעניין בשלומכם ולסייע.

את סיירת הבידוד מפעילות אחראיות הרחוב ביישוב.

בנוף איילון - גם אם אתם בבידוד, אינכם בודדים!

מזל טוב ואיחולים

 

מזל טוב

למשפחת קלפוס, לרגל אירוסי טליה עם נתנאל ורטהיימר.

למשפחת גוטמן, לרגל הולדת הנכדה, בת לשחר ושירה חיה.

ברוכים הבאים

למשפחת עזרן, שמואל ונעמי.

למשפחת שטילמן, גרשון ויפה.

יישוב טוב!

לו"ז השבת

 

שיעור בבי"כ המרכזי בשלב א' מפי אליהו חלפון בשעה 17:30. מנחה: 18:15. נושא השיעור: המשפט הא-להי בספר איוב.

שיעור לנשים בשלב א' מפי חני טננבאום בנושא - איך יודעים מה האמת? בסוכה של ביה"כ המרכזי בשעה 17:00.

שיעור לנשים בשלב ב' עם הרבנית רות בנימין בשעה 17:45 ברחבת בית הכנסת.

שיעור לנשים באנגלית מפי קרן שיפמילר בגינה של משפחת שיפמילר בשעה 17:00.

 

קהילה בונה בית - בית בונה קהילה

 

עמותת "איתנים בדרך" פועלת שנים רבות בקרב אוכלוסיית בעלי הצרכים המיוחדים  תוך מחויבות עמוקה לאידיאל השוויון. היישוב נוף איילון זכה בשנת  2011 בפרס קרן שלם "לקהילה מחבקת"  תודות לפעילות רבה של כלל תושבי היישוב נוער ומבוגרים ביישום חזון קהילה מחבקת.

במהלך 17 שנות קיומה של העמותה העברנו פעילויות פנאי והעשרה  רבות, הכשרנו אנשי צוות ומתנדבים, חשפנו את הקהילה  לנושא השילוב, הקמנו דירת מגורים לבוגרים ובעיקר למדנו על הצרכים של האוכלוסייה המיוחדת באזורנו ובכל הארץ  ועל הדרך שאפשר ליישם שילוב אפקטיבי.

לפני 11 שנה התחלנו הליך בקשה להקצאת קרקע לבניית בית איתנים בהמלצת מזכירות היישוב, המועצה האזורית גזר  ומשרד הרווחה, ועתה בסייעתא  דשמיא הגיע הרגע המיוחל. קיבלנו את אישור מנהל מקרקעי ישראל לרכישת הקרקע ולהקמת הבית.

הבית יכלול בע"ה 2 דירות בכל דירה יגורו שישה דיירים, מרכז תרבות פנאי וספורט - לכלל האוכלוסייה.

חזון העמותה לאפשר למגוון בעלי הצרכים המיוחדים בכל הגילאים להרגיש שווים בין שווים ולהגיע למימוש עצמי בחברה.

בחרנו להגדיר את העמותה כ"קהילה מחבקת" מתוך הבנה שהחיבוק הוא הדדי ותורם לשני הצדדים. לעניות דעתנו ומרשמים שאנו מקבלים ממבקרים רבים ביישוב, יישובינו נוף איילון משמש מודל לקהילה מחבקת תודות לפעילות של נוער ומבוגרים במשך שנים רבות.

על מנת  לממש את בניית הבית יש צורך לרכוש קרקע בעלות של 478,000 , לבנות שתי דירות בעלות של 2,800,000 ,  ולבנות מרכז פעילות שעלותו 1,500,000 .

בימים הקרובים נצא בקמפיין במטרה לגייס את המשאבים כדי להגשים  חזון זה. אנו מזמינים, את מי שרואה את עצמו רוצה ויכול, לסייע לנו להרחיב את החזון של קהילה מחבקת ולהשתתף בפעילות זו.

"כִּי חֵלֶק יְהֹוָה עַמּוֹ יַעֲקֹב חֶבֶל נַחֲלָתוֹ"

בכבוד רב, בית איתנים בדרך - דבורה וחיים לוי מייסדי העמותה. הנה הקישור לאתר נשמח אם תקבלו על עצמכם יעד אישי ותהיו שותפים בבנייה בלחיצה כאן.

 

המלצת המרא דאתרא לתרום לבית איתנים

 

אחי ורעי היקרים חודש טוב לכולנו,

ברצוני להמליץ במספר משפטים בעבור עמותת "איתנים בדרך" הפועלת ביישוב במשך 17 שנה בליווים של העומדים בראשה חיים ודבורה לוי הי"ו.

בפעילות זו שותפים, תושבים, בוגרים ובני נוער רבים. ברורה ונראית לכולנו ההשפעה הניכרת של פעילות זו, לנו-קהילה וחברה,  וכמובן לבעלי הצרכים המיוחדים, למשפחותיהם ולמעגלים נרחבים יותר.

כעת, לאחר שנים מתאפשרת בסיעתא דשמיא הזדמנות לבנות "בית לחיים"- לאנשים בעלי צרכים מיוחדים, ובכך להיות מודל  לחיקוי של קהילה מכילה ומחבקת ומקור השראה לקהילות נוספות  וליעדים נוספים בארץ.

אני מזמין וקורא לכל מי שיכול להירתם במלוא עוזו ומרצו למשימה על מנת שנוכל לפעול להשגת תרומות לבניית הבית.

בית זה, מלבד תרומתו לאותם שיבואו לגור בו, יתרום בנוכחותו לקהילה כולה ובמיוחד לבני הנוער ולילדים. ובכך נזכה להגדיל שם שמיים ברבים.

בברכה, גדעון בנימין

 

תוכנית להנחת סיבים אופטיים

 

תודה לכל מי שהגיבו לסקר התושבים בעניין שביעות הרצון מתפקוד האינטרנט הביתי שלהם. כדי שנוכל לממש את השינוי המיוחל ולהביא ליישוב אינטרנט מהיר וחזק, אנו צריכים את כולכם איתנו! עוד לא מילאתם את הסקר? אנא מלאו אותו בלחיצה כאן. דורש מכם דקה ומאפשר לכם לקבל אחריות על שירותי האינטרנט שנקבל בעתיד. אנא מלאו טופס אחד למשפחה. חשוב להדגיש שהמענה על השאלון שבקישור איננו מחייב אתכם בדבר בשלב זה, ומטרתו היא רק לתכנן נכון את נפח התשתית הנדרש ליישוב. השאלון איננו אנונימי כדי לאפשר לנו למפות ולתכנן נכון את התשתיות הנדרשות ברחובות היישוב.

 

עדכון לציבור בנושא סיום עונת הרחצה

 

כפי שפורסם מספר פעמים בעבר, הוועד המקומי והאגודה השיתופית רואים בבריכת השחייה של נוף איילון נכס חשוב של היישוב ומעוניינים שתושבי נוף איילון וכלל משתמשי הבריכה ייהנו ממנה הנאה מירבית.

בתחילת הקיץ היה ברור שחוסר הודאות הנובע מנגיף הקורונה ישפיע גם על אופי התנהלות הציבור בכל הנוגע לניצול ולשימוש בבריכה, ועל כן התקיימו מספר רב של ישיבות של ועדת הבריכה ושל האגודה השיתופית בניסיון לגבש שיטת הפעלה ותמחור חדש של הבריכה.

החשש לסגירה פתאומית של הבריכה בעקבות החלטת הממשלה והמגבלה של כ-60 שוחים בו זמנית בבריכה הביאו להחלטה שלא נוכל בעונה זו למכור מנויים, ולכן החלטנו לשווק שני סוגים של כרטיסיות, האחת, כרטיסיה לשחיינים שאפשר להשתמש בה רק בשעות שהבריכה פתוחה  ל"שחייה בלבד" וכרטיסיה לכלל השוחים לשימוש בשאר שעות הפעילות של הבריכה.

כמו כן ניתנה אפשרות לרכוש כרטיס לכניסה חד-פעמית. התמחור התבסס בין היתר על נתונים של מספר הכניסות לבריכה בשנתיים האחרונות.

בישיבה משותפת של ועדת הבריכה עם מזכיר היישוב, יו"ר המזכירות ונציג המזכירות בוועדת הבריכה (יהונתן לוי) ציינו חברי ועדת הבריכה כי הם מודעים לכך שפתיחת הבריכה תדרוש מאיתנו, האגודה השיתופית, תמיכה כספית גדולה יותר מבעבר בפעילות הבריכה, ובכל זאת חברי ועד הבריכה ונציגי המזכירות מבקשים כי הבריכה תיפתח בעיקר בהתחשב בצמצום אפשרויות ההעסקה של  הילדים, והנוער וכן במגבלות הבילוי של כלל המשפחות בעקבות המצב.

הנושא הובא לדיון במזכירות ולאחר דיון ארוך שצפה את כל התרחישים האפשריים (לרבות אלו שאכן קרו בפועל)  התקבלה החלטה לתמוך בבריכה בסכום של עד 150,000 ₪. כמו כן הוחלט שמזכיר היישוב, ועדת הבריכה ונציג המזכירות יעקבו מעקב צמוד אחר נתוני ההכנסות וההוצאות של הבריכה ואחר מספר הכניסות לבריכה.

בנתוני הביניים שהתקבלו ערב "תשעת הימים" התברר  כי מספר הכניסות לבריכה הוא כשליש ממספר הכניסות  בשנתיים האחרונות, עובדה שגרמה לירידה חדה בהכנסות הבריכה ולניצול כמעט מלא של סכום התמיכה   שאישרה המזכירות.

על אף האמור לעיל ובשל החשיבות שהוועד רואה בהפעלת הבריכה התקיימה ישיבה נוספת ובעקבותיה סוכם (בשיתוף עם ועדת הבריכה) לעשות ניסיון נוסף להפעיל את הבריכה לאחר תשעה באב, אך הפעם בהפעלה חלקית, על בסיס נתונים מפורטים יותר ועל מנת להפחית בעלויות, דהיינו משעה 13:00 עד 20:30  ולהציע מנגנון של שלושה מקצים של שחייה כללית ומקצה רביעי של "שחייה בלבד". החלטת המזכירות הייתה להפעיל את הבריכה במתכונת זאת במשך שבוע ולעקוב אחריה במעקב יומי.

נוסף על כך נקבע שאם מספר הכניסות היומי ירד מתחת ל-150-140 במהלך כמה ימים רצופים לא יהיה מנוס מהודעה על סיום עונת הרחצה.

בשבוע הראשון שלאחר תשעה באב אפשר מספר הכניסות את המשך הפעלת הבריכה לשבוע נוסף וכך גם בשבוע שאחריו. בשבוע האחרון הייתה ירידה משמעותית במספר הכניסות במשך כמה ימים רצופים,  וכיוון שכך ברור היה שנזדקק לתמיכה כספית נוספת מעבר למה שקבעה המזכירות.

לאחר התייעצויות ממושכות ובחינת מספר חלופות ובהתחשב במצב הכספי ובקיצוצים שכבר נעשו בפעילות בעקבות התמיכה בבריכה, הוחלט להשאיר את הבריכה פתוחה עד סוף שבוע זה (שבו גם מסתיימת תקופת "בין הזמנים") ולסיים את עונת הרחצה בשנה זו שבוע מוקדם ממה שפורסם.

הפירוט דלעיל נועד לתת תמונה "שקופה" ומלאה על התהליך הסדור של קבלת ההחלטות והן לפרט ולהסביר לאלו שסגירת הבריכה גרמה להם (בצדק) עוגמת נפש, כי ההחלטה לא התקבלה כלאחר יד וכי היא הייתה מושכלת, סבירה וראויה.  

אנו מקווים להבנתכם ומייחלים שנוכל לחזור ב"ה בשנה הבאה לפעילות מלאה בבריכה.

יונתן לוי-בשם המזכירות.

היערכות לתפילות הימים הנוראים – ה'תשפ"א

 

לקראת הימים הנוראים נבחנו אפשרויות התפילה במרחב נוף איילון.

חשוב להבין כי גורם אי-הוודאות מקשה מאוד על כל היערכות. בשלב זה אין מידע ברור על מספר המתפללים שיכולים להתכנס בבית כנסת ומהסקר שביצענו עולה כי יש תושבים רבים שמעדיפים תפילה במרחב הפתוח.

על מנת לאפשר את קיומן של התפילות במצב הנוכחי, הרב מכין הנחיות שבמרכזן ההבנה כי יש לקצר את התפילות השנה, להתמקד בחלקים הכרחיים בתפילות, בדגש על הכוונה מדויקת. קיצור משך התפילה יסייע לציבור להתפלל גם במרחב הפתוח וייתכן שיאפשר לקיים יותר ממניין אחד בכל אחד מהמבנים של בתי הכנסת.

בתי הכנסת

השימוש בבתי הכנסת יימשך, אולם לנוכח אי-הוודאות באשר למספר המתפללים שיוכלו להתכנס בו, אפשר יהיה לתכנן את מתכונתן של התפילות רק בימים הקרובים לראש השנה ויום כיפור.

אנו רוצים לציין כי נבחנה האופציה להתפלל בבתי הכנסת בקפסולות, בדומה למתקיים בכותל המערבי, אולם הנושא לא אושר, ומתברר שהמתכונת הנהוגה בכותל נתנה בהיתר ייחודי ממשרד הבריאות והיא תקפה אך ורק לכותל.

הרחבת מאגר תוקעים ומתקיעים

במסגרת הסקר ביקשנו לדעת אם יש מי מהציבור שיכול לתגבר את מאגר בעלי התפילה, הקוראים והתוקעים. אנו ממשיכים במאמץ להגדיל את מספר התוקעים בשופר והמתקיעים שילמדו את הלכות התקיעה ויסייעו לתוקעים.

אנו קוראים למי שיכול לתקוע (ולא נרשם עדיין בסקר שפורסם) וזקוק לסיוע בלימוד הלכתי של דיני התקיעה להעביר את שמו אל אילן כהן. בשבוע הבא יעביר הרב גדעין מידע הלכתי, ובהמשך יהיה גם שיעור עם הרב. מאגר תוקעים ומתקיעים הוא נושא חשוב ביותר בעקבות החשש שנושאי תפקיד כאלה ואחרים עלולים למצוא את עצמם ללא הודעת מוקדמת בבידוד, ובכך להשאיר מניין שסמך עליהם ללא תוקע.

הערכות לתפילה במבני ציבור

תתאפשר תפילה במספר מבני ציבור השייכים ליישוב. ביקשנו אישור שימוש גם במבני ציבור השייכים למועצה (בית ספר וגנים), טרם התקבלה תשובה בנושא זה.

חשוב להדגיש כי המגבלה של כמות מותרת של מתפללים במבני ציבור מחייבת התארגנות של מנייני רחוב שבהם אפשר לקיים תפילה ברוב עם, יחסית.

מנייני רחוב

בהמשך לסקר שביקש לבחון את המגמות בציבור, ובהמשך לשיחות ובדיקות שקיימנו, עולה כי הפתרון המבוקש ביותר ימשיך להיות מנייני הרחוב. אנו יודעים כי חלק ממנייני הרחוב כבר החלו בהתארגנות, רכשו ציליות, החלו בחלוקת משימות לבעלי תפילה, לקוראים בתורה ותוקעים בשופר.

במקביל, אנו בוחנים רכישה של רשתות צל/גזיבו בהנחה. על מנת להשיג מחיר תחרותי נבקש מאחראי מניינים ליצור קשר איתנו ולדווח מה גודל הציליה הנדרש.

מידע נוסף מעבר לאמור כאן יפורסם בשבוע הקרוב כדי לאפשר התארגנות טובה ככל האפשר לימים הנוראים בתקופה המורכבת העוברת על כולנו.

נוער נוף איילון

 

נוער נוף איילון,

אמונם היה לנו קיץ מאתגר בעקבות הקורונה, לצערנו יש דברים שהתבטלו, אבל יש דברים שלשמחתנו התקיימו ומאוד נהנינו בהם(:

אז מה היה לנו?

פתיחת קיץ בבריכה, שיפוץ אנדרטה, בנים- שיפוץ מועדון, בנות- מחכות לימים טובים יותר😉, באבאלגול היסטרי, פיינטבול מהנה, משחקיץ מקורי, ערב פרידה מהשמינסטים, בנים- לימוד יומי במהלך כל החופש, בנות- לימוד יומי בתשעת הימים ומפגשים עם הרב אצל המשפחות המאמצות.

בעזרת ה' נתפלל לחזור לשגרה מלאה בהקדם ממש, בינתיים נקפיד על עטיית מסיכות ושמירה על הכללים לטובת כולנו..

צופיה – רכזת תחום הנוער

 

נוער יקר ואהוב,

מקווה שכולם נהנים להם וטוב להם בחיים.

שמח שכולם מטיילים ועובדים ומתבאס שאנחנו לא נפגשים מספיק.

לשמיניסטים שאפשר לומר שהם כבר שיעור א' תהנו. אתם שכבה מדהימה. שכל אחד ואחד מכם יצליח בדרכו שלו, להיות הכי טוב שהוא יכול להיות הוא. תעשו חיל איפה שתיהיו. תשתדלו לשמור על קשר אחד עם השני ולהרים את הנוער כשחוזרים הביתה ויש זמן. אתגעגע...

מנחם

 

סניף בני עקיבא

השבת אנחנו נפרדים מסגל הנני, אחרי שנתיים של השקעה! לכן יש לו"ז שבת מיוחד, הכול לפי ההנחיות.

הביאו מסכות לכל פעילות והצהרת בריאות בכתב לפעולה.

לו"ז שבת שופטים

ערב שבת

תפילת ערב שבת בסניף ובמגרש לחבריא א' ולסגל לפי קפסולות.

23:00 שיחת חב"ב לפי קבוצות

יום השבת

17:30 פעולות לפי חלוקה למקומות

מוצ"ש

21:00 טקס סיום שנה לשבטי נבטים- מעלות במגרש

22:00 טקס סיום שנה לשבטי מעפילים- סיני במגרש

שווה לעקוב אחרי פרסומי המדריכים.

שבת שלום, ניפגש!

 

סניף עוז

הורים וחניכים יקרים!!

השבת בעז"ה שבת סיום שנה של הסניף!

מחכים לראות את כולם!!

שימו לב לשעות:

15:15   איסוף הרחבה

15:30   איסוף שלב א' וב'

15:45   מפקד ופעולות לפי ההנחיות

בהזדמנות זו אני רוצה להודות לכם הורים יקרים על האמון שנתתם בנו, על הפרגון וההתחשבות.

תודה על קהילה חמה ומחבקת, ולחברי המזכירות.

תודה לצוות המדהים- נעמה ואפרת, עינת ונעה, שירה וטליה, אלעד ודוד, דרור ונוה, איתן ואורי. אתם תותחים ומעולים!!

ואחרונים חביבים החניכים האלופים שלנו!! תודה על שנה מדהימה.

עברנו שנה נפלאה ומלאה בעשייה למרות הקורונה. אין ספק שזכיתי להגיע לסניף מדהים.

מעריכה, שמחה - קומונרית תש"פ

מדור פרסומי

 

לסניף פעמית סטור מודיעין – מתחם ישפרו סנטר דרושים מוכרנים/יות ומחסנאים/ות. עבודה גמישה במשמרות בוקר/ערב. סביבה משפחתית ונעימה. תנאים מעולים למתאימים. דרישות: אחריות, רצינות ובגרות. המשרה מיועדת לנשים וגברים כאחד. לפרטים : מיתר 052-5841992

 

להשכרה

יחידת דיור,חדר שינה+סלון+מטבחון+2 מזגנים+קומת קרקע,מיקום מצוין. מתאים מאוד לזוג צעיר.
4319966 - 052

טלפונים חשובים ושעות קבלת קהל

מזכירות:  טל: 9790333.

קבלת קהל: ימי א', ב', ג' 8:30-9:30 , 11:30-12:30,

 ה' 8:30-9:30 ושישי 11:00-9:00.

הנהח"ש: אפרת  טל: 9797139.

קבלת קהל: יום ב' וה' 10.00-8.00,

יום ג' 12.00-10.00

רכזת קהילה: רות רוזנצויג 9790334, 052-7889456.

מספרי הטלפון של השומרים:

שומר בלילות ובליל שבת: 050-9790437.

כונן יום (א-ה 7:30-16:00): 050-9790438.

מודעות לדף המידע: טלי פרץ 054-4470258.

אפשר לשלוח מסרון ודוא"ל: dafnof@gmail.com עד יום רביעי בשעה 18:00.

כונן מים:  מאיר אוליאל טלפון: 050-9020551

דואר: 9790312.

קבלת קהל: ראשון, שני, שלישי ורביעי 9.00-8.00. שני 19.00-18.00. חמישי 13.00-12.00 שישי

10.00-8.00

מבני ציבור בשלב א': מרים ביתן: 054-5469603

מבני ציבור שלב ב': הודית אילוז טל' 9790791. 

ספריית נוף איילון: נורית 054-4979028.

חסר רכיב