נוף איילון
נוף איילון
חסר רכיב

אגרת לתושבים תש"פ

26/09/2019

בס"ד

תושבים יקרים

עם סיומה של שנה ותחילתה של שנה חדשה  אנו רואים חובה לעצמנו לפרוט בפניכם את האירועים העיקריים שעברנו  בחצי השנה האחרונה (למן הדיווח החצי שנתי הקודם) לרבות הנושאים שטופלו באופן ישיר על ידי הועד המקומי .

1.  רשת המעונות "אורחות חינוך" - לאחר דיונים ארוכים   התקבלה ההחלטה להודות לרשת המעונות של אמונה על שיתוף פעולה של שנים רבות, ולהתקשר עם רשת "אורחות חינוך" אשר  מפעילה את מעונות היום בישוב מתחילת שנת הלימודים. עלינו להודות שההחלטה לסיים את ההתקשרות עם רשת אמונה המוכרת בכל הארץ  וקרובה  אלינו מבחינות נוספות לא הייתה פשוטה והייתה מלווה בהתלבטויות קשות. יחד עם זאת כבר בשלב זה  ניתן לציין, בזהירות המתבקשת, כי קיימת שביעות רצון מחילופי המשמרות מכל הבחינות ובכלל זה מהציוד החדש שהובא למעונות ומהעובדה שחלק לא מבוטל מהמטפלות שההורים מכירים ומוקירים  נשאר לעבוד במסגרת הרשת החדשה. אנו תקווה כי שביעות הרצון תימשך לאורך כל  השנה והשנים הבאות.

ציור קיר במעון "אורחות חינוך"

 
2. שיפוץ מגרש הספורט - המפגשים עם התושבים במהלך החורף הניבו תובנות שמלוות וילוו אותנו בפעולותינו והחלטותינו. ההחלטה הראשונה שקיבלנו ויישמנו הייתה לשפץ את מגרש הספורט.  השיפוץ  בוצע והנוער (ואולי גם מבוגרים..) הנהנים ממנו יעידו.

3. שיפוץ סניף בני עקיבא - מיד לאחר סיום שיפוץ המגרש פנינו לקדם את שיפוץ הסניף. העבודות נמצאות לקראת סיום ואנחנו מקווים כי בשבועות הקרובים יוכלו החניכים להכנס  לסניף המחודש.

4. רכזת קהילה ומעורבות התושבים - בהמשך לבקשות שעלו בכל המפגשים עם התושבים ולפעולות איתור שבוצעו על ידינו, החלה רות רוזנצויג בתפקידה כרכזת קהילה בישוב. אנו תקווה כי רות תזכה לשיתוף פעולה מצד כל שכבות הציבור ותתרום רבות לחיי הקהילה בישוב ולרווחת כולנו. חשוב לנו להדגיש כי כניסתה של רות לתפקיד לא נועדה לגרום לתושבים להרגיש כי אין עוד צורך בתרומה כלשהי שלהם לישוב. אדרבא, אנו מקווים כי רות תוכל לזהות את החולשות והחוזקות שלנו ובעזרתה ההתנדבות תמונף ותכלול יותר ויותר תושבים, ותיקים כחדשים, שיוכלו לתרום מידיעותיהם ומניסיונם בתחומים שונים ומגוונים, לטובת כולנו. בהקשר זה ראוי לציין את ההירתמות של הדור הצעיר הלומד במוסדות להשכלה גבוהה ובעידוד  המועצה (באמצעות מילגה שנתית) מבצע פעולות של תרומה לקהילה הן בישוב והן במקומות נוספים בתחומי המועצה.   

5. טקסי ימי הזיכרון ויום העצמאות - טקס יום הזכרון לשואה ולגבורה  שניזום תוכנן ובוצע על ידי בוגרי הסניף כמו גם טקס יום הזכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה שהוכן ובוצע על ידי חניכי חבריה ב בסניף  הרשימו את כל רואיהם. מסיבת ליל  העצמאות נחוגה גם היא ברוב עם ובמרכזה עמד ציון חצי יובל שנים לייסודו של הישוב. המיוחד באירועים אלו שמנינו ואשר תוקצבו על ידי הועד המקומי היא העובדה שרבים מתושבי הישוב בגילים מגוונים תורמים מזמנם ומכישוריהם על מנת לקדם אירועים ערכיים שנותנים לישוב שלנו את הערך המוסף שלו, ללא מרכאות.

6. בריכת השחייה - בימים אלו מסתיימת עונת השחייה בבריכה , ממנה נהנינו  בכל חודשי הקיץ.  ההפעלה של הבריכה לרבות התחזוקה השוטפת דורשת משאבים לא פשוטים. אנחנו מקווים שנוכל להמשיך לקדם את הבריכה לרווחת כל התושבים וחובבי השחייה עוד שנים רבות. זו ההזדמנות להודות בשם כולם לצוות הבריכה , מקטון עד גדול, שלא חסכו מאונם וממרצם על מנת שהבריכה תוכל לעבוד ללא הפרעות או תקלות. 

7.  מכרז הגינון - בשעה טובה זכתה  חברת אמנוף  במכרז לביצוע שרותי הגינון בישוב. החברה החלה לעבוד בתחילת החודש וניתן לחוש בשינויים שמתרחשים בכל הנוגע לחזות פני הישוב. אנו תקווה שהגנן החדש יספק  את התוצאות המקוות ואנו מבקשים לנצל את ההזדמנות להודות לנעמן הגנן ששירת אותנו נאמנה משך למעלה מ- 6 שנים.

 

8. קהילה של תורה - סקירה של הנעשה בישוב לא יכולה שלא להעלות על נס את  חיי הרוח  המתקיימים בישוב  למן היווסדו, בימי חול בשבתות ובחגים . השיעורים,  המיועדים לטף, לנוער  ולמבוגרים מועברים  הן על ידי הרב גדעון, הן על ידי הכוחות התורניים המקומיים  וכן על ידי בכירי הרבנים הבאים ללמד וללמוד עם הציבור. ברכת ישר כח לר' יוסף אהרון שזכותו עומדת לו כמי שאחראי לארגון חלק גדול מהשיעורים המועברים בישוב.  

9. קהילה של תרבות -  חווינו במהלך החודשים האחרונים צבר של פעולות תרבות חלקו ביוזמת המועצה האזורית, חלקו בעידוד הועד ובמימונו וחלקו ביוזמה עצמאית של תושבים ללא התערבות הועד המקומי. לדוגמה נזכיר את ערב השירה וחגיגת הנטיעות בטו בשבט,  הרקדת הנשים בפורים , הערב המהנה  עם אסף אשתר והערב החוייתי והמלמד עם איתן זימן ועוד ועוד.  נעלה על נס את חברינו שנטלו על עצמם לארגן את ערב ההתרמה המרומם  של עמותת עזר מציון, ערב שבעקבותיו עוטר הישוב בתואר של "קהילה מצילת חיים". כה לחי.

10. תחבורה ותשתית - לאחר מאמצים רבים הופעלה תחנת האוטובוס ביציאה משלב ב. בנוסף, לאחרונה הפך רחוב ברקת לרחוב חד סיטרי על מנת להקל על העומסים  שנוצרו ברחוב בשעות השיא.

11. תכניות לעתיד - באמתחתנו תכניות רבות נוספות. כפי שבודאי שמתם לב עד כה  טרם הצלחנו לקדם את פרויקט הנגריה אך החזון לא נזנח. בנוסף אנו מעוניינים לקדם את השלמת האולם מתחת לבית הכנסת בשלב א' ומקוים כי ימצאו התנאים והתקציבים לקדם נושא זה. חברים מעירים ובצדק על רחובות חשוכים בעקבות כיסוי התאורה בצמרות עצים גבוהים שאין באפשרותנו להסיר את כולם. גם לא שכחנו את מפרץ החניה בכניסה לישוב מכיוון מבוא חורון ואת הנושא הכבד של תכניות הבניה העתידיות. שני  הנושאים האחרונים מטופלים על ידי נציגי המועצה לרבות חברנו יהודה שניוייס סגן ראשת המועצה ואנו מקוים כי נוכל להתבשר בנושאים אלו בקרוב. הצרכים מרובים והתקציב אינו מצליח לכסות את כלל ההוצאות. להבנתנו אין מנוס מהעלאת מיסי האגודה ובכוונתנו לכנס מיד לאחר החגים אסיפה כללית של התושבים לדון בנושא.

13. האמור לעיל הינו בנוסף על הפעולות השוטפות המתבצעות במהלך השנה ועל כן לא ניתן לסכם את תקופת הפעילות ללא הכרת והוקרת תודה לכל עובדי המזכירות על עבודתם השוטפת במסגרתה הם לא חוסכים מאמץ כדי  לעמוד לימין הועד המקומי בכל המשימות הנדרשות.

 

14.לפני סיום  - לא ניתן לסיים סקירה זו בלי להודות בשם כל התושבים והנוער של נוף איילון בעבר ובהווה לעירית שיינברג המסיימת את עבודתה , על שנים רבות של עשייה ברוכה  כרכזת הנוער בישוב. אילו פינו מלא שירה כים לא נוכל לתאר את את כל הטוב שעירית פעלה כדי לקדם את הנוער ולתת לו את מירב הכלים האפשריים למיצוי יכולותיו ורצונותיו.

 

 

                                                                                                                        שנה טובה, כתיבה וחתימה טובה

                                   

                                                                                                                        הוועד המקומי נוף איילון


מסמכים מצורפים

אגרת לתושבים תשפ.pdf
חסר רכיב